Виявлення та усунення несправностей

Наведеній нижче інформацією слід користуватися для виявлення та усунення несправностей системи електрообігріву. Основна мета цієї інформації – довести до користувачів відомості про компоненти, застосування яких забезпечить успішний монтаж системи електрообігріву. Одним з найбільш важливих цих елементів є теплоізоляція.

Перш ніж звернутися за допомогою до постачальника використовуваної вами системи електрообігріву, проведіть візуальний огляд встановленої системи, щоб дізнатися, чи не є теплоізоляція занадто вологою, чи немає пошкоджень вона і не відсутній чи вона на деяких ділянках. При цьому також слід врахувати, що причиною пошкодження обладнання системи електрообігріву могли стати проведені раніше ремонт або обслуговування обладнання трубопроводу або прилеглого до нього обладнання. Ремонт і обслуговування обладнання є найбільш частою причиною несправностей системи електрообігріву, при цьому їх часто не беруть до уваги в процесі виявлення причин несправностей. Інші можливі причини несправностей, а також їх ознаки і методи усунення наведені нижче.

Якщо ви припускаєте, що можливою причиною несправності системи електрообігріву є пошкодження електронагрівальної ланцюга, слід провести випробування опору діелектричної ізоляції з використанням мегомметра напругою 2500 В пост. струму для кабелів з полімерною ізоляцією або 1000 В пост. струму для кабелів з мінеральною ізоляцією. Періодично проводяться випробування і точна фіксація їх результатів допоможуть вам скласти діапазон нормальних експлуатаційних значень системи електрообігріву (див. Форму звіту про проведення перевірки на стор. 3). Показники опору діелектричної ізоляції, що відрізняються від показників діапазону нормальних експлуатаційних значень, допоможуть вам в найкоротші терміни виявити несправну ланцюг.

Будь ласка, виберіть характерний для вашого випадку симптом:

Симптом Можлива причина Усунення

 

I. Відсутня обігрів / токA. Втрата харчування (напруга)A. Відновіть подачу живлення для ланцюга обігріву (перевірте стан автоматичних вимикачів і електричних з’єднань). Кінцеві закладення, виконані неналежним чином, можуть стати причиною непередбачуваної спрацьовування вимикачів типу EPD.
B. Занадто низький поріг спрацьовування у контролераB. Необхідно відрегулювати поріг спрацьовування.
C. Активовано реле високої температуриC. Може знадобитися скидання вручну для повторного запуску ланцюга електрообігріву.
D. Разомкнутая ланцюг обігрівуD. Відновіть або замініть ланцюг. 1
E. Відмова контролераE. Відремонтуйте датчик або контролер. 2
Симптом Можлива причина Усунення

II. Занадто низька температура системиA. Встановлено занадто мале порогове значення контролераA. Налаштуйте порогове значення.
B. Температурний датчик розташовується дуже близько до нагрівального кабелю або іншого джерела тепла; крім того, причина може критися в занадто частою активації реле / ​​контактівB. Змініть положення датчика.
C. Використовується ізоляційний матеріал, відмінний від зазначеного, або його товщина не відповідає зазначенійC. Замініть ізоляцію; збільште товщину ізоляційного шару (якщо ізоляція суха); розгляньте можливість збільшення напруги для збільшення потужності. 3
D. Температура навколишнього середовища нижче проектноїD. Встановіть нагрівальні кабелі більш високої потужності; збільште товщину ізоляційного шару; збільште напругу. 3
E. Низька напруга (вимірюється в точці підключення до джерела живлення)E. Налаштуйте напруга, щоб воно відповідало проектним вимогам. 3
Симптом Можлива причина Усунення

III. Низька температура на окремих ділянкахA. Мокра, пошкоджена або відсутня ізоляціяA. Відремонтуйте або замініть ізоляцію і оболонку.
B. Паралельний нагрівальний кабель; відкритий елемент або пошкоджена матрицяB. Відремонтуйте або замініть несправні елементи; комплекти для зрощування можна придбати у виробника кабелів.
C. Наявність компонентів, що призводять до тепловтрат (клапани, насоси, опори для труб і ін.)C. Ізолюйте такі системні компоненти або збільште кількість обігрівальних елементів поряд з цими компонентами.
D. Значні перепади висоти по всій довжині труби, що обігріваєтьсяD. Розгляньте можливість поділу обігрівальної ланцюга на кілька незалежно керованих сегментів.
Симптом Можлива причина Усунення

IV. Слишком высокая температура системыA. Контролер завжди знаходиться в стані “вкл”A. Відрегулюйте порогове значення або замініть датчик.
B. Відмова контролера при закритому контактіB. Замініть датчик або контролер.
C. Датчик встановлений на неізольовану трубу або занадто близько до системних компонентів, що призводить до тепловтратC. Перемістіть датчик в зону з умовами, характерними для труби по всій довжині.
D. Резервний контролер ланцюга обігріву постійно перебуває в стані “вкл”D. Відрегулюйте порогове значення резервного контролера або замініть його.
Симптом Можлива причина Усунення

V. Часте включення / вимиканняA. Температурний датчик розташовується дуже близько до нагрівального кабелю або іншого джерела тепла; крім того, може спостерігатися низька температура системиA. Змініть положення датчика.
B. Температура навколишнього середовища приблизно дорівнює граничному значенню контролераB. Тимчасово змініть порогову температуру контролера.
C. Подається напруга занадто великаC. Зменшіть рівень напруги, що подається.
D. Потужність нагрівального кабелю занадто висока (проектування із зайвою запасом)D. Встановіть нагрівальний кабель меншої потужності або понизьте напруга.
E. Діапазон роботи контролера занадто вузькийE. Збільште діапазон роботи контролера або замініть його, щоб уникнути відмови при випереджальному контакті.
Симптом Можлива причина Усунення

VI. Відхилення температури від порогового значення уздовж трубиA. Непередбачена картина потоку або непередбачені робочі температуриA. Перерозподіляйте обігрівальні ланцюга, щоб їх розташування відповідало спостерігається картині потоку; перевірте умови процесу.
B. Неправильне розміщення кабелю уздовж трубиB. Переконайтеся в правильності монтажу кабелю – особливо у системних компонентів, що призводять до тепловтрат.
C. Невідповідність характеристик кабелюC. Порівняйте відносини потужності до довжини проводу [(вольти x ампер) ÷ метри] для виміряної температури труби з потужністю проектного кабелю для цієї ж температури; часткова відмова можуть також викликати локальні пошкодження паралельного кабелю.

Примітки

1. Гнучкі нагрівальні кабелі в пластиковій оболонці дозволяють здійснювати зрощування безпосередньо в умовах експлуатації; кабелі з мінеральною ізоляцією вимагають заміни.

2. Датчики на основі механічних термостатів не піддаються ремонту або заміні; для терморезисторних або термопарних датчиків передбачена можливість заміни. Деякі контролери оснащені змінними контактами / реле, а крім того для них може знадобитися виконати скидання вручну в разі виявлення стану відключення нагрівальної ланцюга.

3. На функціональність більшості кабелів електрообігріву сильно впливає зміна напруги живлення. Перш ніж вносити будь-які зміни, зверніться до виробника кабелів за інформацією щодо інших показників напруги. В іншому випадку може статися поломка кабелю і (або) може виникнути загроза безпеці при використанні електрообладнання.

X

    Зворотний дзвінок

    Ви зможете замовити безкоштовний зворотний дзвінок і в зручний для Вас час ми зможемо Вам передзвонити, для подальшого обговорення Ваших побажань    [recaptcha]

    Наша адреса: