Засоби контролю для систем обігріву: види і функції

Системи обігріву різних видів, починаючи від домашніх теплих підлог і закінчуючи кабельним і водяним обладнанням на виробництві, потребують засіб контролю, який самостійно підтримував би температуру на заданому рівні без постійної уваги з боку людей. У виробничих процесах часто дуже важливо підтримувати постійну температуру. Сьогодні існують різні види систем контролю і управління доступом, які відрізняються складністю і принципом роботи.

Термостат

Термостат, або ж терморегулятор – це пристрій, який в комплексі з датчиком температури здатний підтримувати постійний рівень температури в системі. Механізм отримує інформацію про миттєвий рівень температури і дає обігрівачу команди щодо посилення або ослаблення інтенсивності. Завдяки термостату котли, вентиляція і кабельні системи не потребують постійного контролю з боку оператора.

Термостати можуть також включати або відключати нагрівальний контур системи або перемикати контури, якщо їх два або більше. Пристрій цього типу можна підключити відразу до двох нагрівальних кабелів.

Термостати відрізняються один від одного за рядом характеристик:

  • по чутливості елементів;
  • за діапазоном температур, які може контролювати пристрій (зазвичай виробничі термостати підтримують температуру від -600 до 5000 градусів);
  • точність температур;
  • тип обігрівачів, які може контролювати.

Зазвичай термостат застосовується для вимірювання температури рідин або газів, а його зразкове відхилення може коливатися в межах десяти відсотків. Найчастіше термостати застосовують в таких сферах:

  1. Системах типу “тепла підлога”, де термостат контролює температуру нагрівального кабелю.
  2. В камері змішувача, де вони підтримують стабільну температуру води.
  3. Як складову деталь опалювальних домашніх систем.
  4. Як частину охолоджуючої автомобільної системи – пристрій контролює ступінь нагрівання двигуна.
Мікропроцесорні комплекси в системах управління рівнем температури

Часом у виробництві потрібні більш складні системи контролю, здатні відстежити і внести зміни в температурний режим на всіх етапах виробництва. В такому випадку використовують спеціальні системи управління електрообігрівом: електронні модулі, які можуть контролювати відразу кілька об’єктів. Контролери цього типу найчастіше ставлять на панелі або в шафи управління.

Зазвичай такі пристрої оснащені дисплеєм, який показує дані різних систем, і кнопками керування – з їх допомогою можна запрограмувати відразу кілька ланцюгів, включати і вимикати їх. Завдяки напівпровідниковим реле або іншим подібним механізмам, можна управляти температурою і потужністю кожного з ланцюгів окремо. Комплексні електронні модулі допоможуть управляти обігрівачами на відстані і залишати обігрівачі без оператора на довгий час.undefined

Каталог товарів

X

Зворотний дзвінок

Ви зможете замовити безкоштовний зворотний дзвінок і в зручний для Вас час ми зможемо Вам передзвонити, для подальшого обговорення Ваших побажаньНаш адрес: